Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Drogowskaz

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Drogowskaz


Przewięź 6
16-301 Augustów
Województwo: Podlaskie
Region: Podlasie
4887... pokaż numer telefonu

Szczegóły ofertyOśrodek Szkoleniowo - Wypoczynkowy "Drogowskaz" położony jest w Puszczy Augustowskiej nad jeziorem Białym w sąsie -dztwie śluzy Przewięź oraz jeziora Studzie -nicznego.
Administracyjne zlokalizowany jest na terenie miasta Augustów i gminy Płaska.Jezioro Białe zalicza się do polodowcowych zbiorników rynnowo-wytopiskowych. Powierzchnia wynosi 475 ha, długość sięga 6 km, a linia brzegowa wynosi 18 km. Białe łączy się z jeziorem Neckiem przez Cichą Rzeczkę. Stanowi odcinek Kanału Augustowskiego (śluza w Przewięzi łączy je z Jeziorem Studziennicznym). Woda w jeziorze zmienia kolor w zależności od pogody - przybiera barwy zielonkawe, lub białe (stąd prawdopodobnie nazwa jeziora).

Jezioro Studzieniczne - powierzchnia: 250,1 ha; maksymalna głębokość: 30,5 m; średnia głębokość: 8,7 m; długość: 3425 m; maksymalna szerokość: 1002 m. Jest to zbiornik rynnowy typu sielawowego z bardzo rozwiniętą linią brzegową. Posiada aż pięć wysp. O jednej z nich - Fryca Grąd - jest opowiadana nawet legenda. Prawdopodobnie w czasie "potopu szwedzkiego", gdy Tatarzy niszczyli Augustów, z pływającej i "śmierdzącej" wysepki wyłonił się duch Kiejstuta i wskazał ją na schronienie dla uciekającej młodzieży. Wysepka według opowieści potrafiła pływać i uciekała od ścigających. Gdy zrezygnowali - zatrzymała się i od tego czasu tkwi w tym samym miejscu.
Na innej wysepce - Brzozowy Grąd (0,08 ha) ustanowiono w 1960 roku rezerwat florystyczny, dla ochrony stanowisk storczyka - obuwika pospolitego.
Jezioro Studzieniczne jest całkowicie zagospodarowane turystycznie. Na brzegu północnym są ośrodki wypoczynkowe i miejscowość Przewięź, a na południowym pole namiotowe i stanica wodna.
Jezioro leży między śluzami Przewięź i Swoboda w systemie Kanału Augustowskiego. Pomiędzy Stawem Wojciecha, a Studzienicznym jest sanktuarium maryjne - Studzieniczne.

Kanał Augustowski był największą inwestycją Królestwa Polskiego XIX wieku. Na skutek wojny celnej pomiędzy Królestwem Polskim i Rosją a Prusami, Królestwo Polskie miało utrudniony dostęp do Bałtyku i tym samym został uniemożliwiony import i eksport towarów. Sytuacja ta skierowała uwagę rządów polskiego i rosyjskiego na możliwość wykorzystania wodnego transportu śródlądowego w szerszym zakresie. Cała droga miała składać się z dwóch części: Kanału Augustowskiego -po stronie polskiej i Kanału Windawskiego - po stronie rosyjskiej. Z inicjatywy Ministra Skarbu Księcia Franciszka Ksawerego Druckiego-Lubeckiego wiosną 1823 roku Ignacy Prądzyński rozpoczął prace nad projektem Kanału Augustowskiego, który miał połączyć dorzecze Narwi z Niemnem. Dla utrzymania odpowiedniego poziomu wody zaprojektowano śluzy oraz wiele upustów i jazów. Zabudowa naziemna przewidywała domy dla służby kanałowej przy każdej śluzie, upustach i mostach zwodzonych. Zaprojektowano mosty stałe na jazach, a zwodzone i podnoszone na kanale.

Zapraszamy!

Szczegółowy cennik


Ośrodek posiada atrakcyjny teren na pole namiotowe.

Ośrodek wypożycza gościom sprzęt wodny: kajaki, łodzie, rowerki wodne oraz rowery górskie

Tamtejsza fauna i flora gwarantuje niezapomniany wypoczynek

Na terenie ośrodka nad Jeziorem Białym znajdują się drewniane altany

Dla miłosników wędkarstwa nad jeziorem znajduje się drewniana kładka

Ośrodek dysponuje w pawilonach pokojami z umywalkami (dwu i trzyosobowymi)
Na terenie ośrodka nad samym jeziorem znajduje się grill oraz drewniane altany

Zapraszamy do skorzystania ze zdrowych smacznych posiłków serwowanych przez OSW "Drogowskaz"

Posiłki podawane są w godzinach:
- śniadanie 8:00 - 10:00
- obiad 15:00 - 17:00
- obiadokolacja 16:30 - 17:30
(obiad + kolacja)
- kolacja 18:30 - 20:00

Dania obiadowe podawane są w ciągu całego dnia tj. do godziny 19:30

Zapraszamy do kawiarnii na bilard, tenis stołowy oraz gry planszowe

Na terenie ośrodka znajduje się kawiarnia oraz biblioteka

W kawiarni serwujemy gorące napoje: kawę, herbatę, czekoladę oraz piwo i zimne napoje

Kawiarnia czynna w godzinach:
od poniedziałku do piatku 16:00 - 22:00
od soboty do niedzieli 14:00 - 23:00

Zapraszamy do skorzystania z noclegów wraz z wyżywieniem
atrakcyjne ceny!!!

Informacje dodatkowe


Lokalizacja obiektu: nad jeziorem, blisko lasu

Oferta noclegowa odwiedzana 1 razy w ciągu ostatnich 14 dni (dane aktualizowane raz dziennie) oraz 410 razy od 01.01.2013

Serwis www.noclegi-online.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych ogłoszeń.Nasze kanały w sieci
My na Facebooku My na Twitterze


Noclegi-Online.pl
© 2004-2019
W naszym serwisie zamieszczono ponad 45 000 ofert, a co za tym idzie, na pewno znajdziemy takie miejsce noclegowe, które spełni nasze wszelkie wymagania. Warto pamiętać o tym, że udostępniliśmy wyszukiwarkę noclegów, dzięki której znajdziemy takie miejsce noclegowe, które spełnia wszystkie nasze warunki - również te cenowe. Każdy obiekt, który jest dodany do naszego serwisu, jest oczywiście bardzo dobrze opisany, a także sfotografowany. Dzięki temu właśnie, będziemy mogli dowiedzieć się tego, które miejsca noclegowe powinny sprostać naszym wymaganiom. Powinniśmy również mieć na uwadze to, że przecież istnieje możliwość zapoznania się z opiniami ludzi, którzy już wcześniej wypoczywali w określonym miejscu - dzięki opiniom będziemy bardzo dobrze poinformowanymi turystami. Istnieje naturalnie możliwość zamieszczenia własnej opinii, dzięki temu nasz katalog będzie pełniejszy.
Home | Dodaj obiekt | Cennik | Schowek | Program partnerski | Ostatnio dodane | Aktualności | Regulamin | Polityka Prywatności | Cookies | Mapa strony | Kontakt