Szpital Uzdrowiskowy ENERGETYK

Szpital Uzdrowiskowy ENERGETYK


Nocleg od 105 zł
Miejsca noclegowe: 260
Wilkońskiego 2
88-100 Inowrocław
Województwo: Kujawsko Pomorskie
5235... pokaż numer telefonu

Oferta last minute!


Zapraszamy na naszą stronę internetową www.san-energetyk.com.pl

Szczegóły ofertyNiepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Uzdrowiskowe ENERGETYK Sp. z o.o. funkcjonuje od 1963 roku. Jest specjalistycznym, uznanym, i wieloprofilowym zakładem medycznym, wpisanym w krajową sieć placówek ochrony zdrowia.

Nasze Centrum położone jest w dzielnicy uzdrowiskowej miasta Inowrocławia i stanowi jeden z pięciu ośrodków tworzących Uzdrowisko Inowrocław Zdrój. Miejscowe złoża surowców naturalnych, głównie soli kamiennej i wapieni, torfu niskiego i borowinowego, gliny, iłów i wód mineralnych, stały się podstawą lecznictwa uzdrowiskowego.

Inowrocław leży w odległości około 35 km od Torunia i około 100 km od Poznania. Miasto posiada bezpośrednie połączenie kolejowe z Berlinem oraz dogodne połączenia komunikacyjne z Bydgoszczą, Warszawą, Katowicami i Gdańskiem.
Początki działalności uzdrowiska Inowrocław Zdrój to rok 1875.
Rejon Inowrocławia charakteryzuje się dużym nasłonecznieniem, a słabo bodźcowy klimat nizinny nie obciąża organizmów osób cierpiących na niewydolność krążenia oraz dobroczynnie wpływa na procesy rehabilitacji chorób serca i po zawale mięśnia sercowego. Klimat sprzyja także leczeniu chorób reumatycznych oraz wspomaga rehabilitację układu ruchu.

Ośrodek położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Solankowego. Na powierzchni 55 ha znajdują się obiekty uzdrowiskowe i sanatoria oraz muszla koncertowa – miejsce koncertów plenerowych. Park posiada bardzo urozmaicony drzewostan z licznymi pomnikami przyrody. Znajdują się tutaj także unikatowe w Polsce, tężnie solankowe – naturalne inhalatorium o specyficznych walorach zdrowotnych, wykorzystujące pochodzącą z rodzimych źródeł solankę o składzie porównywalnym z wodami z Karlovych Varów oraz Bad Oeynhausen, wspomagającymi leczenie schorzeń górnych dróg oddechowych. Tężnie solankowe służą również profilaktycznie ludziom zdrowym, u których wzrasta odporność na szereg schorzeń. Inowrocławskie Tężnie mierzą 9 m wysokości i 322 m długości. Przez całą ich długość prowadzi taras widokowy, z którego podziwiać można panoramę Zdroju.

W CU ENERGETYK zajmujemy się leczeniem i rehabilitacją oraz działalnością profilaktyczną na rzecz schorzeń:
- układu ruchu,
- układu krążenia i naczyń obwodowych,
- układu nerwowego,
- przemiany materii,
- dróg oddechowych,
- rehabilitacją kobiet po przebytej mastektomii.
Rehabilitacja w/w schorzeń realizowana jest przez wysoko wykwalifikowaną kadrę medyczną, przy wykorzystaniu nowoczesnej i bogato wyposażonej bazy zabiegowej.
Proponowany pakiet usług w ramach turnusów obejmuje:
1. zakwaterowanie w pokojach 1- i 2- osobowych, a także w apartamentach,
2. wyżywienie w stołówkach „Centrum” realizujących diety zaordynowane przez lekarzy specjalistów, zgodnie z wytycznymi Instytutu Zdrowego Żywienia,
3. zabiegi usprawniająco-lecznicze i rehabilitacyjne.
Ponadto do dyspozycji gości naszego Centrum w zakresie usprawnienia schorzeń narządu ruchu proponujemy:
- zabiegi z zakresu hydroterapii,
- z zakresu światło i elektrolecznictwo (fizykoterapia),
- kinezyterapii,
- krioterapii, w tym krioterapii ogólnoustrojowej przy wykorzystaniu jednej z nielicznych w Polsce „komór niskich temperatur”, gdzie wykorzystuje się środowisko o temperaturze od minus 70C do minus 160C;
- masaże ręczne, masaże mechaniczne, masaże pneumatyczne, hydromasaże, aquavibron i inne,
- inhalacje indywidualne, zbiorowe.

Na terenie Centrum prowadzona jest działalność kulturalno-oświatowa, w ramach której istnieje możliwość organizowania różnego rodzaju imprez, takich jak:
- wycieczki turystyczno – krajoznawcze (m.in. do Lichenia, Gniezna, Biskupina, Torunia - miasto wpisane na Światową Listę Dziedzictwa Kultury UNESCO, Kruszwicy),
- imprezy kulturalno – rozrywkowe,
- wieczorki taneczne,
- gry świetlicowe, bilard, tenis stołowy, itp.
Do dyspozycji gości są ponadto: kawiarnia, biblioteka, sale gier, taras widokowy z możliwością obejrzenia panoramy Inowrocławia, gabinety medycyny naturalnej, gabinet fryzjersko-kosmetyczny.
Ponadto w naszym Centrum za dodatkową opłatą można wykonać badania diagnostyczne:
z dziedziny kardiologii:
- EKG spoczynkowe,
- Holter, EKG całodobowe, Holter – ciśnieniowy – całodobowe,
- próba wysiłkowa,
- Echo serca;
w zakresie schorzeń narządu ruchu:
- pomiary zakresów ruchowości w stawach kończyn,
- pomiar siły mięśniowej kończyn.
Jako badanie uzupełniające wykonuje się badanie poziomu cukru, trójglicerydów oraz inne badania krwi w różnym aspekcie.

Szczegółowy cennikObiekt "Szpital Uzdrowiskowy ENERGETYK" nie zamieścił szczegółowego cennika.

Informacje dodatkowe


Obsługa w językach: Angielski, Niemiecki

Wyposażenie (obiekt, pokoje, w okolicy): Balkon, Internet WiFi, Lodówka, Parking, Radio, Telefon, WC, Łazienka

Rozrywka (obiekt, najbliższa okolica): Bilard, Dyskoteka, Gabinet masażu, Kawiarnia, Restauracja, Rowery, Sala gimnastyczna, Siłownia, Wypożyczalnia rowerów

Lokalizacja obiektu: w centrum miasta

Słowa kluczowe: sanatorium, uzdrowisko, kriokomora, sala konferencyjna, masaże

Oferta noclegowa odwiedzana 10 razy w ciągu ostatnich 14 dni (dane aktualizowane raz dziennie) oraz 7649 razy od 01.01.2013

Serwis www.noclegi-online.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych ogłoszeń.
Nasz Facebook
Podobne w okolicy


Pokoje gościnne Maciejewscy Pokoje gościnne Maciejewscy, Inowrocław
od 50 zł

Noclegi Noclegi, Inowrocław
od 45 zł

Hotel Park ** Hotel Park **, Inowrocław
od 100 zł

Pokoje Gościnne Maryla Pokoje Gościnne Maryla, Inowrocław
od 45 zł

Nasze kanały w sieci
My na Facebooku My na Twitterze


Noclegi-Online.pl
© 2004-2020
W naszym serwisie zamieszczono ponad 45 000 ofert, a co za tym idzie, na pewno znajdziemy takie miejsce noclegowe, które spełni nasze wszelkie wymagania. Warto pamiętać o tym, że udostępniliśmy wyszukiwarkę noclegów, dzięki której znajdziemy takie miejsce noclegowe, które spełnia wszystkie nasze warunki - również te cenowe. Każdy obiekt, który jest dodany do naszego serwisu, jest oczywiście bardzo dobrze opisany, a także sfotografowany. Dzięki temu właśnie, będziemy mogli dowiedzieć się tego, które miejsca noclegowe powinny sprostać naszym wymaganiom. Powinniśmy również mieć na uwadze to, że przecież istnieje możliwość zapoznania się z opiniami ludzi, którzy już wcześniej wypoczywali w określonym miejscu - dzięki opiniom będziemy bardzo dobrze poinformowanymi turystami. Istnieje naturalnie możliwość zamieszczenia własnej opinii, dzięki temu nasz katalog będzie pełniejszy.
Home | Dodaj obiekt | Cennik | Schowek | Program partnerski | Ostatnio dodane | Aktualności | Regulamin | Polityka Prywatności | Cookies | Mapa strony | Kontakt