Kwatery Dla Firm - noclegi we Wrocławiu

Kwatery Dla Firm
Wrocław

Apartamenty Numer 6

Apartamenty Numer 6
Lublin

Ośrodek Las Palmas domki 200m od plaży

Domki 200m od plaży
Dąbki Uzdrowisko

Dom Wczasowy BIAŁCZAŃSKI DWOREK

Białczański Dworek
w Białce Tatrzańskiej

WYTCHNIENIE - Tanie Noclegi w Lublinie

Wytchnienie
Tanie noclegi w Lublinie

Miasto: Typ: Region: Pokaż więcej opcji>>

Stanica Ułańska

Opis Opinie (0) Kamery (0) Kontakt Drukuj Do schowka
Stanica Ułańska - galeria
Dostępne miejsca: 18
Cena za nocleg od 30 zł/osoba
 
Adres: Piątkowa 33D pokaż na mapie
Piątkowa, 37-750
woj. Podkarpackie, Pogórze Przemyskie
 
Telefon: 5053... pokaż numer telefonu
  Formularz kontaktowy
 

Szczegółowy opis oferty


Akceptujemy pobyt zwierząt domowych: tak, po konsultacji bo w domu jest już jeden piesek

Nasza misja brzmi „Przywracamy tradycję” a więc z pasją przywracamy tradycję Jazdy i Kawalerii Polskiej oraz stołu. W kuchni hołdujemy potrawom staropolskim, ziemiańskim i lokalnym ,zarówno co do jadła jak i napitków. W naszej Stanicy Ułańskiej w Piątkowej na Pogórzu Przemyskim swe miejsce mają Ułani kawalerii ochotniczej, ich konie oraz całe wyposażenie bojowe i ćwiczebne. Wszystko to na wyciągnięcie ręki, i dostępne dla wszystkich nie jako eksponaty ale przedmioty codziennego użytku. To w naszej okolicy i z udziałem ułanów z tego regionu powstał fantastyczny film promujący kawalerię: http://www.youtube.com/watch?v=YquV9AALtXU
Region nasz to można rzec, dawne kresy. Przestrzeń, niewielkie zaludnienie, lasy stanowiące ponad 60 % terenu, ludność dwóch wyznań i swoboda wynikająca choćby z tego że prawie nie ma tu ruchu turystycznego.
Nasza kuchnia
Postawiliśmy sobie cel „nic z marketu”. Na ten moment nie udało nam się go osiągnąć bo przyprawy i parę drobiazgów jeszcze tam kupujemy. Wszystkie inne produkty czy składniki pochodzą od lokalnych dostawców, z okolicznych lasów lub wykonujemy je sami . Kuchnia, to u nas przede wszystkim piec opalany drewnem skupiający życie domowników i gości. To za jego przyczyną potrawy mają niepowtarzalny smak i aromat jak również są zdrowsze i smaczniejsze, bo przygotowywane dłużej i w niższej temperaturze. Po za tym czy można przygotować staropolskie potrawy na gazie czy płycie indukcyjnej?
Przygotowane na naszym piecu potrawy trafiają wprost na stół, który wraz z jadalnią w której stoi, przywołują klimat ziemiańskiego dworu z okresu międzywojennego.
Miejsca noclegowe
Łącznie w stanicy posiadamy cztery pokoje dwuosobowe z dostawkami i jeden sześcioosobowy. Trzy łazienki i saunę ,osobną kuchnię dla gości oraz salę klubową i oczywiście wspomnianą dużą jadalnię z kuchnią ogólną.
Jazda konna
Jeżeli jest ktoś kto nigdy nie ma jej dosyć, właśnie do nas powinien przyjechać. Nasze kawaleryjskie konie i my zawsze mają ochotę na wyprawy terenowe gdzie oczy poniosą, bez zegarka na ręku i GPS-a. W zamian za to, z manierką pełną czegoś na rozgrzewkę i sakwami pełnymi smakołyków. Jazda konna to nasza pasja, dlatego nasi goście o podobnym podejściu zawsze mogą liczyć na ulgowe ceny. Jazda konna u nas odbywa się na zasadzie dzierżawy konia z rzędem na wyjazd i jest tylko dla umiejących jeździć konno we wszystkich chodach.
Pozostałe atrakcje
W samej stanicy:
1.Dzień ułański czyli możliwość dla każdego, również dla osób nie jeżdżących czy dzieci i młodzieży, poznania tajników służby, ćwiczeń i walki która była udziałem niegdysiejszej kawalerii. Dzień taki może obejmować:
-karmienie i przygotowanie koni
-poznanie wyposażenia ułańskiego i jego przygotowanie
-podstawowe ćwiczenia szablą i lancą wykonywane z konia drewnianego, zakończone konkursem
2.Pokaz kawaleryjski obejmujący:
-gawędę o czasach chwały Jazdy i Kawalerii Polskiej
-pokaz władania szablą i lancą, konno,w galopie, w wykonaniu ułana w pełnym umundurowaniu i wyposażeniu bojowym
3.Wyprawa saniami na ognisko i powrót do stanicy
4.Ognisko i wspólne przygotowanie gulaszu myśliwskiego w specjalnym żeliwnym kociołku
5.Wyprawa w poszukiwaniu wolno żyjącego na obszarze kilkudziesięciu hektarów tutejszego gospodarstwa stada koników polskich. To wyjatkowe stado pierwotnych koni które niegdyś żyły wolno, teraz jedynie w kilku miejscach w Polsce min w Piątkowej w naszym gospodarstwie.
6.Biesiadowanie przy suto zastawionem stole, po powrocie z konnej wyprawy terenowej.
7.Konna wryprawa do Ułan Wojtka do Pawłokomy, postój, obiad i gawęda o tragicznej historii tej miejscowości nad którą pochylili się w 2006 roku prezydenci Polski i Ukrainy.
W najbliższej okolicy:
Okolica to przede wszytkim przyroda i zabytki:
1.Trzy fantastyczne szlaki piesze: Środowisko, Historia i Kultura.
Na szczególną uwagę zasługuje rzeka San, całkowicie dzika, nieuregulowana ze swoimi meandrami jest rajem dla wędkarzy, kajakarzy i miejscem na piesze wycieczki połączonym z piknikiem nad brzegiem tej pięknej rzeki.
2.Trasy rowerowe
Piątkowa-Dubiecko-Rezerwat”Broduszurki”-Winne Podkuwina-Wybrzeże-Iskań-Piątkowa
Bardziej wytrawni rowerzyści mogą wybrać się świetnie utrzymanymi i mało ruchliwymi drogami do Birczy a dalej w kierunku granicy z Ukrainą. Czyli na kresy naszego kraju.
3.Zabytki.
Nieopodal naszej stanicy piękna stara drewniana cerkiew. W pobliskim Dubiecku, oprócz murowanej cerkwi greko-katolickiej z 1727 roku, XVI wieczny zamek gdzie urodziły się i wychowały dwie tak różne postacie, Stanisław Stadnicki warchoł i zabijaka nazwany „Diabłem Łańcuckim” oraz Ignacy Krasicki poeta i biskup. W Nienadowej zaś napotykamy stary dwór Dembińskich, gdzie spędził swe szczęśliwe dzieciństwo Aleksandre Fredro. Budowle te oraz wiele innych kapliczek z poprzednich wieków spotykamy w odległości kilku kilometrów od Piątkowej. Dalej zaś, w odległym o 40 km Przemyślu istny raj dla miłośników historii, szczególnie tej wojennej. Trzeci co do wielkości fort obronny świata, którego pierścień obronny rozciąga się na obwodzie 45km a w jego wnętrzu służyło 128 000 żołnierzy! Z Przemyśla tylko krok do chyba najpiękniejszej siedziby magnackiej w Polsce czyli zamku w Krasiczynie, perły renesansu
4.Pobytem u nas można zakonczyć lub rozpocząć rodzinny wyjazd na narty. Najbliższe stoki narciarskie:
-40km od stanicy, w Przemyślu, trzy trasy narciarskie od 800m do 1 200m
-61km od stanicy, w Lesku, dwie stacje narciarskie, trasy od 700m do 800m
-66km od stanicy, w Ustrzykach Dolnych, stacja Laworta i Gromadzyń 800m do 1250m

Więcej informacji o Stanicy Ułańskiej oraz cenni na naszej stronie: www.ulanikrolajana.pl


Kontakt w sprawie rezerwacji: Sławek tel. 505 377 160 lub email: kontakt@ulanikrolajana.pl

Lokalizacja na mapie

Pokaż wszystkie obiekty w Piątkowej

Informacje dodatkowe

Położenie: Góry, Las, Park krajobrazowy, Przy trasie, Wieś

Wyposażenie (obiekt, pokoje, w okolicy): Czajnik, Internet bez komp., Kuchenka, Lodówka, Parking, Pralka, Prysznic, WC, Łazienka

Rozrywka (obiekt, najbliższa okolica): Grill/ognisko, Jazda konna, Kajaki, Polowania, Sauna

Słowa kluczowe: w górach, konie, jazda konna, ułani, kawaleria

Przeglądane 1 razy w ciągu ostatnich 14 dni oraz 79 razy od 13.01.2014 (dane aktualizowane raz dziennie)

Serwis www.noclegi-online.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych ogłoszeń.

Inne oferty w Piątkowej