Hotel Górsko ***

Hotel Górsko ***


Nocleg od 50 zł
Górsko 6
32-020 Wieliczka
Województwo: Małopolskie
Region: Jura Krakowsko-Częstochowska
1227... pokaż numer telefonu

Szczegóły ofertyHotel Górsko znajduje się w samym sercu Wieliczki, oddalony zaledwie 200 metrów od Zabytkowej Kopalni Soli Wieliczka wpisanej na Światową Listę Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO oraz 13 km od Centrum Krakowa.

Sąsiedztwo Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego Solne Miasto , Stadionu Górnika Wieliczka oraz Małopolskiej Areny Lekkoatletycznej stanowi doskonały punkt wypadowy dla turystyki aktywnej i obozów sportowych.

Do dyspozycji gości oddajemy 24 godzinną recepcję.

Oferujemy wygodne pokoje oraz fachową obsługę władającą językiem angielskim oraz rosyjskim.

Nasza restauracja specjalizująca się w kuchni polskiej umili Państwu pobyt w hotelu.

Naszymi atutami są:

bezpłatne Wi-Fi dostępne na recepcji
bezpłatny parking dla samochodów
możliwość przyjazdu ze swoim ulubieńcem- zwierzakiem
bliskość Krakowa oraz wielu miejsc zabytkowych jak i sakralnych
bliskość stadionu lekkoatletycznego oraz Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego Solne Miasto
Informacja praktyczna:

Do centrum Krakowa można dostać się w bardzo prosty i dogodny sposób autobusem 304, którego przystanek znajduje się 4 minuty spacerem od hotelu lub pociągiem, który również znajduje się w takiej samej odległości. W nocy kursuje autobus 904, którego przystanek oddalony jest od hotelu 15 minut. Dzięki rozwiniętej komunikacji podmiejskiej nie muszą Państwo stać w korkach i przepłacać za parkowanie w Centrum Krakowa.

Dogodne połączenie z Lotniskiem zapewniają pociągi, które kursują często do Dworca Głównego w Krakowie.

Szczegółowy cennikObiekt "Hotel Górsko ***" nie zamieścił szczegółowego cennika.

Informacje dodatkowe


Lokalizacja obiektu: w centrum miasta

Oferta noclegowa odwiedzana 2 razy w ciągu ostatnich 14 dni (dane aktualizowane raz dziennie) oraz 618 razy od 01.01.2013

Serwis www.noclegi-online.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych ogłoszeń.Nasze kanały w sieci
My na Facebooku My na Twitterze


Noclegi-Online.pl
© 2004-2021

Z naszego bloga:

Każdy z nas zapewne wie, gdzie leży Kraków. Dawna stolica Polski znana jest nie tylko polskim, ale i zagranicznym turystom. Właśnie niedaleko Krakowa, bo zaledwie 13 kilometrów od Rynku Głównego leży Wieliczka. Od lat słynie z Kopalni Soli, która jest tu najważniejszym zabytkiem. Nie tylko w samym mieście, ponieważ już w 1978 roku została wpisana na pierwszą Listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego przez UNESCO. Dopiero w roku 1996 zakończono eksploatację złoża w kopalni. Każdy, kto odwiedza Kopalnię Soli w Wieliczce jest zauroczony tym miejscem. Kopalnie ma dziewięć poziomów, z których najgłębszy leży na 327 metrach. Zwiedzanie Kopalni to doskonała rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dostępne jest kilka tras do wędrówek wykutymi w solnych skałach korytarzami. Na Trasie turystycznej zwiedza się ponad dwadzieścia komór, z których każda ma swoją nazwę i odpowiada własną historię. Najpiękniejszą z komnat jest Kaplica św. Kingi, w której odbywają się Msze z okazji np. Święta Górników. Od niedawna, kopalnię zwiedzać można również innymi trasami. Można pobawić się w górnika i zasmakować jego pracy. Jeśli chcemy aktywnie spędzić trzy godziny w kopalni, możemy zwiedzić ją Trasą górniczą. Otrzymamy odpowiedni ubiór: kombinezon górniczy, hełm, pochłaniacz i zostaniemy wprowadzeni w pracę górników. Będziemy musieli samodzielnie transportować sól czy sprawdzić wskazania urządzeń mierzących poziom metanu. To z pewnością doskonałe połączenie rozrywki z aktywnym wypoczynkiem. Dla osób lubiących bardziej ekstremalne doznania, Kopalnia oferuje trasę Tajemnice wielickiej kopalni, która jest najbardziej męczącą fizycznie trasą, a pod ziemią przebywa się około czterech godzin. Zwiedza się na niej trudne i oddalone od trasy turystycznej miejsca. Turysta wyposażony jest w odpowiedni strój i latarkę, która stanowi jedyne źródło oświetlenia. Trasa wiedzie przez wąskie korytarze, którymi trzeba przeciskać się albo miejsca, gdzie musimy pełzać na czworakach. Z pewnością niesie ze sobą ogromną dawkę przeżyć i emocji. Pamiętajmy również, że Kopalnia Soli w Wieliczce charakteryzuje się doskonałym klimatem leczniczym. Organizowane są turnusy lecznicze, w których biorą udział osoby mające problemy z drogami oddechowymi. Powietrze w kopalni pozbawione jest zanieczyszczeń oraz alergenów, a także bogate w mikroelementy. Powietrze ma stałą temperaturę i dużą wilgotność, a także nie zawiera szkodliwego promieniowania. Organizowane są również pobyty nocne, w czasie których można połączyć sen w dobroczynnym mikroklimacie z odpoczynkiem fizycznym i psychicznym.
Home | Dodaj obiekt | Cennik | Schowek | Program partnerski | Ostatnio dodane | Aktualności | Regulamin | Polityka Prywatności | Cookies | Mapa strony | Kontakt