Mercedes SLS AMG i Mercedes z Rajdu Monte Carlo.


Gdzie i kiedy? 28.05.2012, Gdańsk
Strona WWW: www.gdansk.pl/kultura?id=14926

Wielki sport i wielkie samochody w cieniu historii. Mercedes Benz wjeżdża do muzeum

Jeszcze więcej sportowych emocji w Gdańsku! A to za sprawą niecodziennych gości w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska. W poniedziałek, 28 maja, na dziedziniec Ratusza Głównego Miasta wjadą dwie prawdziwe ikony motoryzacji – Mercedes SLS AMG i Mercedes, który startował w Rajdzie Monte Carlo.

Skąd pomysł by na dziedzińcu Ratusza od 28 maja do 2 lipca gościły słynne samochody z gwiazdą na masce? - MHMG organizuje w tym roku dużą wystawę "Citius, Altius, Fortius. Lokalny wymiar wielkiej idei sportu", która towarzyszy zarówno Euro 2012, jak i tegorocznej olimpiadzie w Londynie – opowiada Dyrektor Adam Koperkiewicz. - Chcieliśmy poszerzyć jej formułę o dobry event towarzyszący. A Mercedes doskonale wpisał się w jej stylistykę.

Dlaczego? - Mercedes Benz jest oficjalnym sponsorem drużyny reprezentacji Niemiec, którą przecież gościmy w Gdańsku – mówi Bogdan Goworowski, założyciel właściciel firmy BMG, przedstawiciel marki w Trójmieście i na Pomorzu, która sprowadziła eksponaty. - Zarówno mieszkańcom Trójmiasta, jak i naszym gościom chcieliśmy pokazać fragment nie tylko historii motoryzacji, ale i wyrafinowanej, motoryzacyjnej techniki na najwyższym poziomie.

A tę z pewnością reprezentuje Mercedes SLS, którego już w momencie premiery w 2010 roku okrzyknięto autem kultowym. SLS coupe, które zobaczymy na dziedzińcu Ratusza to supersportowy, dwumiejscowy samochód, nawiązujący do innej ikony motoryzacji lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku – Mercedesa SL 300 Gullwing, wyróżniającego się podnoszonymi do góry drzwiami, przypominającymi skrzydła.

Nie inaczej jest w przypadku SLSa. Ten samochód to także potężny, ponad sześciolitrowy silnik, ponad 500 KM mocy i przyśpieszenie w 10 sekund... nie do „setki”, a do dwustu kilometrów na godzinę! Parametry, osiągi i możliwości tego samochodu stawiają go w jednym szeregu z taki tuzami motoryzacji jak Bentley czy Aston Martin. Kto wie, czy wśród nich SLS nie znajduje się na samym szczycie...

Obok topowego, współczesnego Mercedesa stanie biały Mercedes 280 CE z 1977 r. Jest to jeden z kilku zachowanych do dziś, oryginalnych, historycznych modeli, które kiedyś startowały w głównym rajdzie Monte Carlo. W 2011 roku „nasz” Mercedes przypomniał o sobie także w jego historycznym odpowiedniku.

Rajd Monte Carlo jest najstarszym kontynuowanym cyklicznie rajdem samochodowym na świecie. Jego pierwszą edycję zorganizowano w 1911 roku, z inicjatywy Alberta I, księcia Monako. Od 14 lat równolegle organizatorzy przygotowują edycję dla samochodów zabytkowych. Wziąć w nim udział mogą jedynie samochody wyprodukowane przed końcem 1980 roku i tylko te modele, które brały udział w edycjach Rajdu Monte Carlo w latach 1955-1980.

Partnerem Muzeum Historycznego Miasta Gdańska w przedsięwzięciu jest BMG Bogdan Goworowski, przedstawiciel Mercedesa w Trójmieście. Patrząc z perspektywy lat nikt nie przypuszczał, że mały salon w gdańskim „Zieleniaku” przeobrazi się w giganta tej marki. Najpierw firma poszerzyła się o przestronną działkę w Gdyni Redłowie, gdzie do dziś znajduje się jej centrala. Później wybudowano dwupoziomowy salon w Gdańsku przy ul. Elbląskiej 81 oraz salon w Bolesławicach k / Słupska. Poza działalnością stricte handlową firma angażuje się w lokalne inicjatywy społeczne, po raz kolejny sponsoruje drużynę Asseco Prokom.
Data: 28 maja - 2 lipca 2012 , Godzina: wtorek 10.00 - 15.00, środa - sobota 10.00 - 16.00, niedziela 11.00 - 16.00
Miejsce: Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku przy ulicy Długiej 46/7
Wstęp: wstęp wolny

Organizator: Muzeum Historyczne Miasta Gdańska


Inne aktualności z tej okolicy:
Naukowy sposób na majówkę!
Marley w ProSzq – urodzinowy tribute dla Boba Marley’a
Cudzoziemka. Zagubiona tożsamość


Wszystkie aktualności Atrakcje turystyczne Oferty noclegoweNasze kanały w sieci
My na Facebooku My na Twitterze


Noclegi-Online.pl
© 2004-2020
Portal Noclegi-Online to ponad 50 000 ofert noclegowych w Polsce oraz kilkadziesiąt tysięcy hoteli i apartamentów na świecie! Pensjonaty nad morzem, chatki w górach lub domki na Mazurach - gorąco zachęcamy do skorzystania z naszego serwisu - u nas znajdziecie tanie noclegi z każdego zakątka Polski oraz poznacie najnowsze opinie innych turystów. Dzięki rozbudowanej wyszukiwarce, bez problemu możemy znaleźć taki nocleg, który odpowiada Waszym kryteriom i oczekiwaniom.
Home | Dodaj obiekt | Cennik | Schowek | Program partnerski | Ostatnio dodane | Aktualności | Regulamin | Polityka Prywatności | Cookies | Mapa strony | Kontakt