Wiosna Jazzowa Zakopane


Gdzie i kiedy? 28.04.2012, Zakopane
Strona WWW: www.promocja.zakopane.pl/?strona,docid,pol,glowna,0,0,5096,28.04.-02.05.2012._%E2%80%93_wiosna_jazzowa_zakopane,ant.html

Wiosna Jazzowa Zakopane to wielkie wydarzenie artystyczne, przyciągające pod Tatry licznych sympatyków, fanów i miłośników jazzu. To czas spotkań czołówki polskich muzyków i wokalistów jazzowych, zwycięzców plebiscytu czytelników miesięcznika „Jazz Forum” oraz gwiazd z zagranicy.

W dniach 29. kwietnia – 2. maja zapraszamy na kolejny festiwal Wiosna Jazzowa Zakopane 2012.

W pierwszy dzień tego wydarzenia odbędzie się Koncert Jubileuszowy zespołu Jazz Band Ball Orchestra z okazji 50-lecia jego istnienia. Zespół ten jest także laureatem tegorocznej ankiety czytelników miesięcznika Jazz Forum, jako najlepszy zespół tradycyjny.

Kolejny wieczór odbędzie się w ramach Gali Jazz Top. Podczas niego wystąpi ze swoim zespołem Maciej Fortuna, który jest laureatem w kategorii Nowa Nadzieja. Następnie koncert zagra Leszek Możdżer, który wygrał plebiscyt w trzech kategoriach: najlepszy muzyk, najlepszy pianista, a jego płyta „Komeda” została uznana za najlepszy album roku.

W poniedziałek odbędą się koncerty w ramach Zakopiańskiego Jazzu. Podczas jednego z nich wystąpi zespół Atom String Quartet wraz z Niką Lubowicz. Zespół znalazł się na drugim miejscu tegorocznej ankiety Jazz Top w kategorii zespół akustyczny.

Druga część Gali Jazz Top będzie miała miejsce we wtorek. W tym dniu wystąpią m.in. najlepszy w kategorii instrumenty różne – Andrzej Jagodziński, a po nim zespół String Connection, (benefis 30-lecia). W skład zespołu wchodzą m.in.: Krzesimir Dębski, Krzysztof Ścierański - najlepszy w kategorii gitarzysta basowy oraz Janusz Skowron najlepszy w kategorii syntezator.

W ostatni dzień festiwalu zagra sławny muzyk Bennie Maupin, który grał ze światową gwiazdą jazzu Milesem Davisem. Bennie wystąpi razem z Hanią Chowaniec - Rybka.

Koncerty planowane są w dwóch miejscach w hotelu Belvedere i w hotelu Grand Nosalowy Dwór. Zapowiada się pięć muzycznych, różnorodnych i pełnych emocji wieczorów na które Państwa serdecznie zapraszamy!


Inne aktualności z tej okolicy:
Marcowe Wieczory Kameralne
Wielkanocne Jajo w dwóch odsłonach
Classics , jokes & Beatles


Wszystkie aktualności Atrakcje turystyczne Oferty noclegoweNasze kanały w sieci
My na Facebooku My na Twitterze


Noclegi-Online.pl
© 2004-2020
Portal Noclegi-Online to ponad 50 000 ofert noclegowych w Polsce oraz kilkadziesiąt tysięcy hoteli i apartamentów na świecie! Pensjonaty nad morzem, chatki w górach lub domki na Mazurach - gorąco zachęcamy do skorzystania z naszego serwisu - u nas znajdziecie tanie noclegi z każdego zakątka Polski oraz poznacie najnowsze opinie innych turystów. Dzięki rozbudowanej wyszukiwarce, bez problemu możemy znaleźć taki nocleg, który odpowiada Waszym kryteriom i oczekiwaniom.
Home | Dodaj obiekt | Cennik | Schowek | Program partnerski | Ostatnio dodane | Aktualności | Regulamin | Polityka Prywatności | Cookies | Mapa strony | Kontakt