Dom Turysty PTTK Nad Zaporą

Dom Turysty PTTK Nad Zaporą


Nocleg od 20 zł
Miejsca noclegowe: 130
Czarne 3
43-460 Wisła
Województwo: Śląskie
Region: Beskidy
6028... pokaż numer telefonu

Szczegóły ofertyDom Turysty PTTK „Nad Zaporą” położony jest w Wiśle Czarne na wysokości 485 m nad zbiornikiem retencyjnym utworzonej przez zaporę na Czarnej Wisełce, otoczony pięknymi terenami rekreacyjnymi. Znakowane szlaki turystyczne umożliwiają uprawianie turystyki pieszej, narciarskiej i rowerowej. Ze względu na położenie oraz górski zalew panuje tu wspaniały mikroklimat, idealny do wypoczynku szczególnie dla dzieci i młodzieży.

Znakomita baza wypadowa na Baranią Górę i okolice.

Posiadamy bazę noclegową:
130 miejsc noclegowych w pokojach 2,3,4,5 i 6-osobowych
16 pokoi z łazienkami
26 pokoi ze wspólnymi łazienkami


Możliwość zamówienia całodziennego wyżywienia.

Do dyspozycji:
plac rekreacyjny
kawiarnia
wypożyczalnia rowerów górskich i sprzętu wodnego
Extreme Park


Organizujemy:
koncerty
kuligi
imprezy integracyjne i okolicznościowe
konferencje
szkolenia
zielone i białe szkoły
sylwestry

Serdecznie zapraszamy cały rok!
Atrakcyjne ceny!


Wisła jest jedną z największych i najpopularniejszych miejscowości klimatycznych w Polsce. Położona nad rzeką Wisłą i jej licznymi dopływami, zajmuje wraz z trzydziestoma przysiółkami terytorium o powierzchni ok. 110 km2.

Główna dolina, w której rozłożyła się miejscowość, ciągnie się na przestrzeni 18 km w kierunku południowym i południowo-wschodnim. Na stokach Jarzębatej, Bukowego i Partecznika oraz w licznych malowniczych dolinach stoją dziesiątki nowoczesnych domów wypoczynkowych, należących do różnych zakładów przemysłowych górniczego Śląska. Również celom wypoczynkowym służy obecnie piękny zamek zbudowany w okresie międzywojennym na Zadnim Groniu. W centrum Wisły wznosi wznosi się reprezentacyjny gmach Domu Zdrojowego. W Wiśle-Czarnem stoi nad zaporą malowniczo usytuowany budynek Domu Wycieczkowego PTTK.

Wisła posiada dogodne połączenia komunikacyjne - linia kolejowa łączy tę miejscowość ze Skoczowem, Cieszynem i Bielskiem. W Wiśle są cztery stacje kolejowe: Wisła, Wisła-Obałziec, Wisła-Dziechcinka i Wisła-Głębce. Ponadto Wisła posiada dogodne połączenia komunikacyjne autobusami PKS.

W latach 70-tych w Wiśle-Czarnem powstała zapora o wysokości 30 m i długości 280 m. Wody Czarnej Wisełki tworzą tu zbiornik retencyjny o powierzchni 50 ha. Powierzchnia zlewni tego zbiornika wynosi 30 km2, pojemność 5 mln m3.

Wieś Wisła powstała w początkach XV wieku. W XIX wieku Wisła, podobnie jak inne okoliczne wsie, przeżyła okres ucisku. Zaznaczyło się to uciążliwymi rządami Komory Cieszyńskiej, gnębiącej lud polski narzucaniem ciężarów i pozbawianiem chłopów pól uprawnych, pastwisk i prawa wypasów. Powstanie niepodległej Polski po pierwszej wojnie światowej zakończyło uciążliwe rządy Habsburgów, a zmiany po drugiej wojnie światowej przyniosły Wiśle niespotykany w jej dziejach rozwój.

W Wiśle zachował się częściowo do dziś góralski folklor śląski. W święta góralki z okolicznych osiedli przywdziewają ludowy stój cieszyński.

Z Wisły prowadzi na okoliczne szczyty wiele znakowanych szlaków turystycznych, którymi dojść można do górskich schronisk na Równicy, Baraniej Górze i Stożku.

Ważniejsze atrakcje turystyczno krajoznawcze:

piękny park miejski z licznymi okazami drzew,
nowoczesny basen kąpielowy (obok parku i stadionów sportowych),
skocznia narciarska w Wiśle-Malince oraz skocznie w dolinie Łabajowa oraz w centrum Wisły,
kaskady naturalne na rzece Wiśle oraz Sztuczne, z największą przy zalweie obok DW PTTK w Wiśle-Malince,
zapora i zbiornik retencyjny w Wiśle-Czarnem,
oryginalny wiadukt nad wylotem doliny Łabajowa,
malownicze doliny wiślańskie, a wśród nich doliny Białej Wisełki oraz doliny Dziechcinki i Łabajowa,
wykapy potoków Białej i Czarnej Wisełki na zboczach Baraniej Góry,
rezerwat "Barania Góra" w Wiśle - naturalny las o charakterze pierwotnym, obejmujący 6 kompleksów starych mieszanych lasów jodłowo-bukowo-świerkowych w wwieku od 150 do 200 lat (rezerwat w górnej części regla dolnego i w reglu górnym sięga szczytu Baraniej Góry),
rezerwat "Skały Grzybowe" w dolinie Białej Wisełki (ostańce gruboziarnistego piaskowca istebniańskiego),
skały w Kobylej o charakterze wychodni zbudowane z piaskowca godulskiego (przy ścieżce turystycznej z Wisły-Dziechcinki na Stożek),
skały przy drodze z Kubalonki na Stecówkę,
oryginalny kościółek-kaplica na Stecówce,
przebieg drogi na Kubalonkę (serpentyny oraz piekny widok z Kubalonki w stronę Istebnej),
Muzeum Beskidzkie w Wiśle i zabytkowa chata góralska Kawuloka w Istebnej,
coroczne imprezy folklorystyczne pod hasłem "Tygodnia Kultury Beskidzkiej", organizowane w Wiśle miesiącu sierpniu,
malowniczo położony zameczek na Zadnim Groniu,
centrum Wisły z Domem Zdrojwoym,
nowoczesne domy wczasowe i wypoczynkowe na stokach Jarzębatej i Bukowego oraz w dolinie Partecznika.
Znakowane połączenia z okolicznymi schroniskami PTTK:

do schroniska na Stożku za znakami czarnymi przez Kozińice do Wisły-Głębce, skąd za znakami zielonymi doliną Łabajową do osiedla Katarzynka stormo przez las- 3-3,5 godz.
do schroniska na Baraniej Górze (pod Przysłopem) pieszo drogą w stronę zapory w Czarnem lub autobusem do przystanku PKS Zapora-Czarne, skąd za znakami czarnymi, a później czerwonymi - 2 godz.
do schroniska na Równicy autobusem do przystanku Ustroń Polana, skąd za znakami czerwonymi - 1 godz.
dojazd autobusem z Wisły na Równicę (przystanek w pobliżu schroniska) lub pieszo z Wisły-Malinki za znakami zielonymi na Czupel, skąd za znakami żółtymi na Trzy Kopce, a stamtąd już za znakami niebieskimi przez Orłową do schroniska na Równicy - 6,5-7 godz.

Szczegółowy cennik


2 osobowe 20 PLN - 35 PLN od osoby
3 osobowe 20 PLN - 35 PLN od osoby
4 osobowe 20 PLN - 35 PLN od osoby

Lokalizacja na mapiePrzeglądaj noclegi w Wiśle na mapie

Informacje dodatkowe


Lokalizacja obiektu: Góry

Oferta noclegowa odwiedzana 36 razy w ciągu ostatnich 14 dni (dane aktualizowane raz dziennie) oraz 2202 razy od 01.01.2013

Serwis www.noclegi-online.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych ogłoszeń.Nasze kanały w sieci
My na Facebooku My na Twitterze My na Google+


Noclegi-Online.pl
© 2004-2018
W naszym serwisie zamieszczono ponad 45 000 ofert, a co za tym idzie, na pewno znajdziemy takie miejsce noclegowe, które spełni nasze wszelkie wymagania. Warto pamiętać o tym, że udostępniliśmy wyszukiwarkę noclegów, dzięki której znajdziemy takie miejsce noclegowe, które spełnia wszystkie nasze warunki - również te cenowe. Każdy obiekt, który jest dodany do naszego serwisu, jest oczywiście bardzo dobrze opisany, a także sfotografowany. Dzięki temu właśnie, będziemy mogli dowiedzieć się tego, które miejsca noclegowe powinny sprostać naszym wymaganiom. Powinniśmy również mieć na uwadze to, że przecież istnieje możliwość zapoznania się z opiniami ludzi, którzy już wcześniej wypoczywali w określonym miejscu - dzięki opiniom będziemy bardzo dobrze poinformowanymi turystami. Istnieje naturalnie możliwość zamieszczenia własnej opinii, dzięki temu nasz katalog będzie pełniejszy.
Home | Dodaj obiekt | Cennik | Schowek | Program partnerski | Ostatnio dodane | Aktualności | Regulamin | Polityka Prywatności | Cookies | Mapa strony | Kontakt