Polityka Prywatności serwisu Noclegi-Online.pl

1. Administrator danych osobowych
1.1. Administratorem danych osobowych jest Pixelriot (Pixel Riot Piotr Pęcherz ul. Wiejska 8/2 58-530 Kowary NIP: 611-222-30-27, REGON: 231203572), dalej „Pixelriot” lub „Serwis”.
1.2. Dane kontaktowe: [email protected] 

2. Korzystanie z Serwisu Noclegi-Online
Korzystając z Serwisu Noclegi-Online, potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz niniejszą Politykę Prywatności oraz Regulamin, a także, że wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z postanowieniami zawartymi w tych dokumentach oraz z obowiązującymi przepisami prawa.

3. Rodzaje przetwarzanych danych
3.1. Noclegi-Online przetwarza dane osobowe w minimalnym zakresie, tj. jedynie takim, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania Serwisu, umożliwienia Ci korzystania z indywidualnego konta, realizacji transakcji oraz zapewnienia wygody w korzystaniu z noclegi-online.pl.
3.2. W przypadku Klientów (użytkownicy poszukujący noclegów) przetwarzamy wyłącznie następujące informacje: adres IP, z którego nastąpiły odwiedziny w Serwisie.
3.3. Jeżeli współpracujesz z Noclegi-Online jako Reklamodawca, przetwarzamy dodatkowo takie informacje o Tobie jak: informacje o Twojej firmie oraz dane adresowe obiektu noclegowego, którymi dobrowolnie i na własną odpowiedzialność podzieliłeś się z nami i innymi Użytkownikami.
3.4. Podczas składania zamówienia na noclegi-online.pl rejestrujemy informacje o Twoim adresie IP, dacie i czasie wizyty, oraz o tym jak trafiłeś na naszą stronę.

4. Sposób zbierania danych i podstawa prawna przetwarzania
4.1. Przetwarzane przez nas dane osobowe użytkowników Serwisu pochodzą wyłącznie od nich i zostały podane podczas rejestracji bądź uzupełnione po zalogowaniu się do indywidualnego konta. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, w jakich są one przetwarzane.  
4.2. Przetwarzanie następuje w oparciu o zgodę osoby, której dane dotyczą; przepisy obowiązującego prawa, bądź, gdy jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.

5. Cele, w jakich przetwarzamy dane
5.1. Dane osobowe gromadzone podczas rejestracji w Noclegi-Online wykorzystywane są w celu identyfikacji, uwierzytelniania i umożliwienia korzystania z indywidualnego konta oraz do niezbędnej komunikacji związanej z korzystaniem z Serwisu. Ponadto, wykorzystujemy Twoje dane do realizacji zamówienia, w tym dostarczania Ci faktury VAT, ewentualnie umożliwienia jego zwrotu lub reklamacji oraz koniecznych rozliczeń. Niekiedy, Twoje dane, w tym historia zamówień, mogą zostać wykorzystane w celach promocyjnych, w tym np. udzielenia Ci rabatu.
5.2. Jeżeli zechcesz współpracować z Noclegi-Online jako Reklamodawca, dane podane przez Ciebie za pośrednictwem formularza „Dodaj obiekt noclegowy” będą wykorzystywane wyłącznie w celach związanych ze współpracą – tj. realizacji transakcji, w tym ewentualnych zwrotów, reklamacji oraz rozliczeń, a także, w razie konieczności, niezbędnego kontaktu z Noclegi-Online.

6. Udostępnianie i powierzenie danych
Z zasady nie udostępniamy Twoich danych podmiotom trzecim. W przypadkach przewidzianych przez prawo, Noclegi-Online może ujawnić Twoje dane organom wymiaru sprawiedliwości lub organom ścigania.

7. Bezpieczeństwo przetwarzanych danych
Dokładamy maksymalnych starań, aby przy użyciu racjonalnych środków technicznych i organizacyjnych zabezpieczyć Twoje dane przed zniszczeniem, utratą, modyfikacją, nieuprawnionym ujawnieniem lub umożliwieniem do nich dostępu osobom nieupoważnionym. W tym celu korzystamy na naszej stronie internetowej m.in. z protokołu SSL, chroniącego Twoje dane podczas przesyłania ich przez Internet, a nasi usługodawcy zobowiązani są dawać wystarczające gwarancje w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa informacji, potwierdzone stosownymi certyfikatami.

8. Bezpieczeństwo i dane wykorzystywane do transakcji
W przypadku korzystania z płatności elektronicznych, Noclegi-Online przekazuje niezbędne do dokonania płatności dane agentowi rozliczeniowemu PayU (PayU SA z siedzibą w Poznaniu, 60-166 Poznań, ul. Grunwaldzka 182, będącej krajową instytucją płatniczą, nadzorowaną przez KNF, wpisaną do Rejestru usług płatniczych pod nr IP1/2012, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000274399, o kapitale zakładowym w wysokości 4.944.000 PLN, w całości opłaconym, NIP: 779-23-08-495, REGON 300523444).
Noclegi-Online nie ma wglądu w szczegóły transakcji ani w dane kart płatniczych. Więcej informacji dotyczących bezpieczeństwa płatności znajdziesz na stronie https://www.payu.pl/.

9. Okres przechowywania danych
Twoje dane przechowujemy tak długo jak jest to niezbędne do realizacji celów, w których zostały zebrane lub tak długo jak wymagają tego przepisy prawa, w tym zwłaszcza przepisy podatkowe i o rachunkowości.
Na przykład, jeżeli nigdy nie dokonałeś w Noclegi-Online żadnej transakcji i usuniesz swoje konto, w tym momencie, wszystkie Twoje dane przestaną być przetwarzane. Jeżeli natomiast postanowisz usunąć konto po dokonaniu zamówienia w Noclegi-Online, wówczas ograniczymy przetwarzanie Twoich danych do przechowywania wyłącznie tych danych, w takiej formie i przez taki okres, jak zobowiązują nas przepisy prawa.

10. Przekazywanie danych poza obszar Unii Europejskiej
Działalność Serwisu Noclegi-Online nie wymaga przekazywania danych osobowych do państw trzecich ani organizacji międzynarodowych, a przetwarzanie danych osobowych odbywa się co do zasady na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

11. Przetwarzanie danych osób niepełnoletnich
Zgodnie Regulaminem, z serwisu Noclegi-Online mogą korzystać wyłącznie osoby pełnoletnie. Z tego względu, świadomie nie gromadzimy danych osobowych osób młodszych. W razie stwierdzenia, że doszło do zebrania danych wbrew tej regule, dane te zostaną natychmiast usunięte, o ile zachowania ich nie wymagają przepisy prawa.

12. Prawa osób, których dane są przetwarzane
12.1. W swoim koncie w zakładce „Dane osobowe” widzisz swoje dane i możesz dokonywać ich edycji (sprostowania, aktualizacji itp.) oraz usunięcia. Jeżeli jakiekolwiek zebrane przez Noclegi-Online informacje o Tobie nie są widoczne w Twoim koncie (tak jest w przypadku niektórych mniej istotnych danych, które możesz podać w czasie zakładania konta) zawsze możesz zwrócić się do nas mailowo na [email protected] o ich udostępnienie i ewentualne sprostowanie lub usunięcie.
12.2. Na zasadach określonych przepisami prawa możesz również wnieść sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych oraz żądać ich przeniesienia.
12.3. W każdej chwili możesz wycofać zgodę na przetwarzanie przez Noclegi-Online Twoich danych. Jako Klient możesz to uczynić samodzielnie usuwając swoje konto poprzez kliknięcie „Usuń konto” widoczne w Twoim panelu po zalogowaniu lub kontaktując się mailowo na [email protected]. Jeżeli współpracujesz z Noclegi Online jako Reklamodawca możesz wycofać swoją zgodę mailowo pisząc na [email protected]. Usunięcie danych nastąpi niezwłocznie po zakończeniu współpracy na zasadach określonych w Regulaminie oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
12.4. Wszystkie swoje prawa możesz wykonywać bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Zawsze masz także prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego.

13. Newsletter
W każdej chwili możesz zamówić doręczanie Newsletteru Noclegi-Online na wskazany przez Ciebie, i następnie potwierdzony, adres email. W dowolnym momencie możesz również zrezygnować z dalszego jego otrzymywania. W tym celu kliknij w link znajdujący się na dole każdej z rozsyłanych przez Noclegi-Online w ramach Newsletteru wiadomości.

14. Zmiany w Polityce Prywatności
O każdej innej niż drobna zmianie w Polityce Prywatności zostaniesz poinformowany. Zamieścimy dobrze widoczne w naszej witrynie internetowej powiadomienie oraz treść zaktualizowanej Polityki Prywatności.

15. Kontakt
W razie jakichkolwiek pytań, wniosków lub wątpliwości związanych z ochroną danych osobowych przez Noclegi-Online możesz kontaktować się mailowo, telefonicznie lub pisemnie na adres siedziby (zob. punkt 1).

Ostatnia aktualizacja dokumentu: 23.05.2018
Nasze kanały w sieci
My na Facebooku My na Twitterze


Noclegi-Online.pl
© 2004-2022
Portal Noclegi-Online to ponad 50 000 ofert noclegowych w Polsce oraz kilkadziesiąt tysięcy hoteli i apartamentów na świecie! Pensjonaty nad morzem, chatki w górach lub domki na Mazurach - gorąco zachęcamy do skorzystania z naszego serwisu - u nas znajdziecie tanie noclegi z każdego zakątka Polski oraz poznacie najnowsze opinie innych turystów. Dzięki rozbudowanej wyszukiwarce, bez problemu możemy znaleźć taki nocleg, który odpowiada Waszym kryteriom i oczekiwaniom.
Home | Dodaj obiekt | Cennik | Schowek | Program partnerski | Ostatnio dodane | Aktualności | Regulamin | Polityka Prywatności | Cookies | Mapa strony | Kontakt