Szpital Uzdrowiskowy ENERGETYK

Szpital Uzdrowiskowy ENERGETYK


Nocleg od 105 zł
Miejsca noclegowe: 260
Wilkońskiego 2
88-100 Inowrocław
Województwo: Kujawsko Pomorskie
5235... pokaż numer telefonu

Oferta last minute!


Zapraszamy na naszą stronę internetową www.san-energetyk.com.pl

Szczegóły ofertyNiepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Uzdrowiskowe ENERGETYK Sp. z o.o. funkcjonuje od 1963 roku. Jest specjalistycznym, uznanym, i wieloprofilowym zakładem medycznym, wpisanym w krajową sieć placówek ochrony zdrowia.

Nasze Centrum położone jest w dzielnicy uzdrowiskowej miasta Inowrocławia i stanowi jeden z pięciu ośrodków tworzących Uzdrowisko Inowrocław Zdrój. Miejscowe złoża surowców naturalnych, głównie soli kamiennej i wapieni, torfu niskiego i borowinowego, gliny, iłów i wód mineralnych, stały się podstawą lecznictwa uzdrowiskowego.

Inowrocław leży w odległości około 35 km od Torunia i około 100 km od Poznania. Miasto posiada bezpośrednie połączenie kolejowe z Berlinem oraz dogodne połączenia komunikacyjne z Bydgoszczą, Warszawą, Katowicami i Gdańskiem.
Początki działalności uzdrowiska Inowrocław Zdrój to rok 1875.
Rejon Inowrocławia charakteryzuje się dużym nasłonecznieniem, a słabo bodźcowy klimat nizinny nie obciąża organizmów osób cierpiących na niewydolność krążenia oraz dobroczynnie wpływa na procesy rehabilitacji chorób serca i po zawale mięśnia sercowego. Klimat sprzyja także leczeniu chorób reumatycznych oraz wspomaga rehabilitację układu ruchu.

Ośrodek położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Solankowego. Na powierzchni 55 ha znajdują się obiekty uzdrowiskowe i sanatoria oraz muszla koncertowa – miejsce koncertów plenerowych. Park posiada bardzo urozmaicony drzewostan z licznymi pomnikami przyrody. Znajdują się tutaj także unikatowe w Polsce, tężnie solankowe – naturalne inhalatorium o specyficznych walorach zdrowotnych, wykorzystujące pochodzącą z rodzimych źródeł solankę o składzie porównywalnym z wodami z Karlovych Varów oraz Bad Oeynhausen, wspomagającymi leczenie schorzeń górnych dróg oddechowych. Tężnie solankowe służą również profilaktycznie ludziom zdrowym, u których wzrasta odporność na szereg schorzeń. Inowrocławskie Tężnie mierzą 9 m wysokości i 322 m długości. Przez całą ich długość prowadzi taras widokowy, z którego podziwiać można panoramę Zdroju.

W CU ENERGETYK zajmujemy się leczeniem i rehabilitacją oraz działalnością profilaktyczną na rzecz schorzeń:
- układu ruchu,
- układu krążenia i naczyń obwodowych,
- układu nerwowego,
- przemiany materii,
- dróg oddechowych,
- rehabilitacją kobiet po przebytej mastektomii.
Rehabilitacja w/w schorzeń realizowana jest przez wysoko wykwalifikowaną kadrę medyczną, przy wykorzystaniu nowoczesnej i bogato wyposażonej bazy zabiegowej.
Proponowany pakiet usług w ramach turnusów obejmuje:
1. zakwaterowanie w pokojach 1- i 2- osobowych, a także w apartamentach,
2. wyżywienie w stołówkach „Centrum” realizujących diety zaordynowane przez lekarzy specjalistów, zgodnie z wytycznymi Instytutu Zdrowego Żywienia,
3. zabiegi usprawniająco-lecznicze i rehabilitacyjne.
Ponadto do dyspozycji gości naszego Centrum w zakresie usprawnienia schorzeń narządu ruchu proponujemy:
- zabiegi z zakresu hydroterapii,
- z zakresu światło i elektrolecznictwo (fizykoterapia),
- kinezyterapii,
- krioterapii, w tym krioterapii ogólnoustrojowej przy wykorzystaniu jednej z nielicznych w Polsce „komór niskich temperatur”, gdzie wykorzystuje się środowisko o temperaturze od minus 70C do minus 160C;
- masaże ręczne, masaże mechaniczne, masaże pneumatyczne, hydromasaże, aquavibron i inne,
- inhalacje indywidualne, zbiorowe.

Na terenie Centrum prowadzona jest działalność kulturalno-oświatowa, w ramach której istnieje możliwość organizowania różnego rodzaju imprez, takich jak:
- wycieczki turystyczno – krajoznawcze (m.in. do Lichenia, Gniezna, Biskupina, Torunia - miasto wpisane na Światową Listę Dziedzictwa Kultury UNESCO, Kruszwicy),
- imprezy kulturalno – rozrywkowe,
- wieczorki taneczne,
- gry świetlicowe, bilard, tenis stołowy, itp.
Do dyspozycji gości są ponadto: kawiarnia, biblioteka, sale gier, taras widokowy z możliwością obejrzenia panoramy Inowrocławia, gabinety medycyny naturalnej, gabinet fryzjersko-kosmetyczny.
Ponadto w naszym Centrum za dodatkową opłatą można wykonać badania diagnostyczne:
z dziedziny kardiologii:
- EKG spoczynkowe,
- Holter, EKG całodobowe, Holter – ciśnieniowy – całodobowe,
- próba wysiłkowa,
- Echo serca;
w zakresie schorzeń narządu ruchu:
- pomiary zakresów ruchowości w stawach kończyn,
- pomiar siły mięśniowej kończyn.
Jako badanie uzupełniające wykonuje się badanie poziomu cukru, trójglicerydów oraz inne badania krwi w różnym aspekcie.

Szczegółowy cennikObiekt "Szpital Uzdrowiskowy ENERGETYK" nie zamieścił szczegółowego cennika.

Lokalizacja na mapiePrzeglądaj noclegi w Inowrocławiu na mapie

Informacje dodatkowe


Obsługa w językach: Angielski, Niemiecki

Wyposażenie (obiekt, pokoje, w okolicy): Balkon, Internet WiFi, Lodówka, Parking, Radio, Telefon, WC, Łazienka

Rozrywka (obiekt, najbliższa okolica): Bilard, Dyskoteka, Gabinet masażu, Kawiarnia, Restauracja, Rowery, Sala gimnastyczna, Siłownia, Wypożyczalnia rowerów

Lokalizacja obiektu: w centrum miasta

Słowa kluczowe: sanatorium, uzdrowisko, kriokomora, sala konferencyjna, masaże

Oferta noclegowa odwiedzana 20 razy w ciągu ostatnich 14 dni (dane aktualizowane raz dziennie) oraz 1251 razy od 01.01.2013

Serwis www.noclegi-online.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych ogłoszeń.
Podobne w okolicy


Hotel Solny Dom Hotel Solny Dom, Inowrocław
Rezerwuj online

Solanki Medical SPA Solanki Medical SPA, Inowrocław
Rezerwuj online

Gościniec pod Młynem Gościniec pod Młynem, Inowrocław
Rezerwuj online

Solankowe Zacisze Solankowe Zacisze, Inowroclaw
Rezerwuj online

Nasze kanały w sieci
My na Facebooku My na Twitterze My na Google+© 2004-2017
W naszym serwisie zamieszczony ponad 20 000 ofert noclegowych, a co za tym idzie, na pewno znajdziemy takie miejsce noclegowe, które spełni nasze wszelkie wymagania. Warto pamiętać o tym, że udostępniliśmy wyszukiwarkę noclegów, dzięki której znajdziemy takie miejsce noclegowe, które spełnia wszystkie nasze warunki - również te cenowe. Każdy obiekt, który jest dodany do naszego serwisu, jest oczywiście bardzo dobrze opisany, a także sfotografowany. Dzięki temu właśnie, będziemy mogli dowiedzieć się tego, które miejsca noclegowe powinny sprostać naszym wymaganiom. Powinniśmy również mieć na uwadze to, że przecież istnieje możliwość zapoznania się z opiniami ludzi, którzy już wcześniej wypoczywali w określonym miejscu - dzięki opiniom będziemy bardzo dobrze poinformowanymi turystami. Istnieje naturalnie możliwość zamieszczenia własnej opinii, dzięki temu nasz katalog będzie pełniejszy.
Home | Dodaj obiekt | Cennik | Schowek | Program partnerski | Ostatnio dodane | Aktualności | Regulamin | Cookies | Mapa strony | Kontakt