Gospodarstwo Agroturystyczne MAZURY-ZACISZE

Gospodarstwo Agroturystyczne MAZURY-ZACISZE


Nocleg od 20 zł
Miejsca noclegowe: 11
Brożówka 11
11-612 Kruklanki
Województwo: Warmińsko Mazurskie
Region: Mazury
8574... pokaż numer telefonu

Szczegóły oferty


Gospodarstwo Agroturystyczne "Mazury-Zacisze" znajduje się w malowniczej wsi Brożówka na skraju Puszczy Boreckiej w odległości 1,5 km od Kruklanek i blisko Giżycka (12 km). Położone jest nad jeziorem Brożówka i Gołdapiwo. Z podwórka gospodarstwa można podziwiać piękne widoki jezior, lasów i łąk a przyroda jest objęta strefą ciszy. Gospodarstwo ma duży, murowany dom z budynkiem gospodarczym. Cała posesja (0,51 ha) jest ogrodzona, wokół domu jest piękny ogród kwiatowy i sad. W ogrodzie są miejsca na wypoczynek i biesiady oraz spożywanie posiłków na powietrzu. Są miejsca na grillowanie i ognisko. Można wypoczywać w ogrodzie i nad jeziorem na plaży.

W naszym gospodarstwie goście mogą wypoczywać w mieszkaniu samodzielnym o dużej powierzchni (3 pokoje , 2 łazienki duże), 2 przedpokoje z kuchnio - jadalnią lub w pojedynczych pokojach z dostępem do kuch. - jadalni. Oprócz samodzielnego mieszkania, goście mogą wypoczywać w domku letniskowym (2 sypialnie, kuch.- jadalnia oraz łazienka) dla 5 osób.
Dlaczego warto do nas przyjechać:
wypoczynek na łonie natury, czysta woda i powietrze oraz mikroklimat, wspaniały wypoczynek, dużo ciekawych miejsc do zwiedzania o których gospodarze dokładnie informują gości przesyłając specjalną informację po rezerwacji miejsc, wspaniałe miejsce dla dorosłych i dzieci, raj dla turystów i wędkarzy.

Atrakcje w pobliżu:

Gmina Kruklanki leży w północno - wschodniej części województwa warmińsko - mazurskiego w powiecie giżyckim. Położenie gminy na pograniczu trzech atrakcyjnych krain geograficznych, tj. Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, Mazur Garbatych i Pojezierza Ełckiego świadczy o jej wielkich walorach przyrodniczo - krajobrazowych.
Prawdziwe bogactwo gminy stanowią lasy i jeziora zajmujące ponad 60% powierzchni. Niewątpliwą atrakcją jest Puszcza Borecka o powierzchni 170 km/kw. Znajdują się tam dzikie i pierwotne fragmenty lasu cenne pod względem przyrodniczym. Oprócz pospolitych zwierząt występują tutaj również ich rzadkie okazy, takie jak: żubry, rysie i wilki. Żyją tu też mało spotykane gatunki ptaków: orzeł bielik, rybołów, bocian czarny.

Ze względu na cenne walory przyrodnicze i krajobrazowe powstał projekt utworzenia Parku Krajobrazowego "Puszcza Borecka". Bardzo niskie stężenie zanieczyszczeń powietrza atmosferycznego, wód i gleby było powodem zlokalizowania na skraju Puszczy Boreckiej stacji kompleksowego monitoringu środowiska.
Na terenie gminy usytuowanych jest kilkanaście jezior, z których największe to: GOŁDOPIWO, SOŁTMANY, KRUKLIN i ŻYWY. Gmina Kruklanki nie aspiruje do roli dużego, głośnego ośrodka turystycznego. Nasza oferta skierowana jest do turysty poszukującego ciszy i spokoju. Malownicze jeziora położone na naszym terenie objęte są strefą ciszy. W ciekawym kompleksie leśnym, jakim jest Puszcza Borecka, żyje na wolności około 60 żubrów. Można je spotkać jeżdżąc rowerem po specjalnie oznakowanych trasach. W sąsiedztwie leśniczówki WOLISKO istnieje wydzielona zagroda z tarasem widokowym, w której ciągle przebywa kilka żubrów.

W urozmaiconym terenie tej gminy spotykamy bardzo liczne pozostałości umocnień z okresu II wojny światowej. Wchodziły one w skład Giżyckiego Rejonu Umocnień. W okolicach Kruklanek istniało około 50 schronów na 1-2 karabiny maszynowe, schronów piechoty, łącznosći i dowodzenia. Fortyfikacje te nie przeszły nigdy chrztu bojowego. Okrążane wojska hitlerowskie zmuszone zostały do wycofania się a potężne fortyfikacje wysadzono w powietrze po II wojnie światowej. Pozostałości tych umocnień możemy pozanć wędrując specjalnie wytyczoną trasą spacerową.

Pomocne informacje:
wypożyczalnia rowerów - 0,5 km
wypożyczalnia sprzętu wodnego - 0,5 km
jazda konna - 0,5 km
kąpielisko - 0,4 km
las - 0,3 km
najbliższa restauracja - 3 km
dworzec kolejowy - 18 km
dworzec autobusowy - 3 km
sklep spożywczy - 0,3 km
Region geograficzny - Mazury - Puszcza Borecka
Miasta i miejscowości w pobliżu - Giżycko, Kruklanki,
Atrakcyjne jeziora w pobliżu obiektu (do 3km) - jez. Brożówka, jez. Gołdapiwo, jez. Kruklin

Szczegółowy cennik


mieszkanie samodzielne - 220 zł /doba (9 osób)
pokój w domu - od 20 - 35 zł /doba
domek letniskowy - 120 zł /doba

wyżywienie:
obiad - 18 zł
śniadanie - od 8 - 12 zł
kolacja - od 8 - 12 zł
obiado - kolacja - 30 zł
stół szwedzki - do uzgodnienia

Informacje dodatkowe


Lokalizacja obiektu: nad jeziorem, blisko lasu, na wsi

Oferta noclegowa odwiedzana 473 razy w ciągu ostatnich 14 dni (dane aktualizowane raz dziennie) oraz 473 razy od 01.01.2013

Serwis www.noclegi-online.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych ogłoszeń.Nasze kanały w sieci
My na Facebooku My na Twitterze


Noclegi-Online.pl
© 2004-2024
W naszym serwisie zamieszczono ponad 45 000 ofert, a co za tym idzie, na pewno znajdziemy takie miejsce noclegowe, które spełni nasze wszelkie wymagania. Warto pamiętać o tym, że udostępniliśmy wyszukiwarkę noclegów, dzięki której znajdziemy takie miejsce noclegowe, które spełnia wszystkie nasze warunki - również te cenowe. Każdy obiekt, który jest dodany do naszego serwisu, jest oczywiście bardzo dobrze opisany, a także sfotografowany. Dzięki temu właśnie, będziemy mogli dowiedzieć się tego, które miejsca noclegowe powinny sprostać naszym wymaganiom. Powinniśmy również mieć na uwadze to, że przecież istnieje możliwość zapoznania się z opiniami ludzi, którzy już wcześniej wypoczywali w określonym miejscu - dzięki opiniom będziemy bardzo dobrze poinformowanymi turystami. Istnieje naturalnie możliwość zamieszczenia własnej opinii, dzięki temu nasz katalog będzie pełniejszy.
Home | Dodaj obiekt | Cennik | Schowek | Program partnerski | Ostatnio dodane | Aktualności | Regulamin | Polityka Prywatności | Cookies | Mapa strony | Kontakt