Noclegi u Klaudii

Noclegi u Klaudii


Nocleg od 30 zł
Miejsca noclegowe: 10
Łąkowa 5
12-200 Pisz
Województwo: Warmińsko Mazurskie
Region: Mazury
5104... pokaż numer telefonu

Szczegóły ofertyAkceptujemy pobyt ze zwierzętami domowymi

» INFORMACJE O OBIEKCIE «
Witam i zapraszam do skorzystania z naszej oferty.
„U Klaudii”

DOM 1:
Boczna 4
12-220 Ruciane-Nida
Warmińsko-Mazurskie

Do wynajęcia mamy dom, który składa się z 2 części. Pierwsza część:
1. 2 pokoje 3 osobowe + 1 pokój 2 osobowy + jadalnia z kominkiem
2. 2 pokoje 2 osobowe
Dodatkowo wspólna kuchnia z pełnym wyposażeniem oraz 2 łazienki. Na podwórku wyznaczone jest miejsce na ognisko, grill, altanka, huśtawka oraz piaskownica dla dzieci.

Wynająć można zarówno jedną część jak i obie. Max osób w domu – 10. Cena od 35 zł za osobę ( w zależności ile osób będzie wynajmować).

DOM 2

„U Klaudii”
ul. Łąkowa 5
12-200 Pisz
Warmińsko – Mazurskie

Pokoje do wynajęcia. I piętro w domku jednorodzinnym.

Do dyspozycji mamy dwa pokoje – 3 osobowe i jeden pokój - 4 osobowy. (możliwość dostawki). Dodatkowo posiadamy 2 łazienki. Kuchnie z pełnym wyposażeniem oraz mały taras. Jest możliwość korzystania z podwórka na którym znajduję się huśtawka, miejsce na grill i średnich rozmiarów wiata.

Leśniczówka Pranie zasłynęła z licznych wizyt Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Pierwszy raz poeta przybył nad Jezioro Nidzkim w 1950 roku i przyjeżdżał tu co roku, przez trzy lata. Właśnie w tej cudownie położonej leśniczówce poeta napisał jedne z najważniejszych dzieł w swoim dorobku literackim m. in. Kroniki Olsztyńskie, Niobe czy Wit Stwosz.

Piękno pobliskich krajobrazów było nie lada natchnieniem dla poety, który spędził tutaj jeden z najważniejszych okresów w swoim życiu. Obecnie leśniczówka otwarta jest dla zwiedzających. Ponadto w okresie wakacyjnym odbywają się tutaj regularnie liczne imprezy kulturalne.

Muzeum - CHATA PODCIENIOWA, XIX w.
W Kadzidłowie, tuż obok Parku Dzikich Zwierząt, przy "Oberży pod psem", znajduje się osada kulturowa - prywatne muzeum Danuty i Krzysztofa Worobców. W roku 2004 osada została wpisana do rejestru zabytków. Na terenie osady znajdują się następujące obiekty:
* pocieniowa chałupa z Warnowa - początek XIX wieku; wraz ze spichlerzem, zaadoptowane na potrzeby muzeum
* chałupa z Dąbrów - zaadoptowana na potrzeby wspomnianej wcześniej "Oberży pod psem"
* oraz spichlerzyk pocieniowy, gdzie obecnie znajduje się rosyjska sauna - bania

Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie
Jest to park prywatny o powierzchni około 100ha założony przez Dr. Andrzeja Krzywińskiego. Jest to ciekawe miejsce odwiedzane przez wielu turystów. O atrakcyjności świadczy fakt, iż można z bliska zobaczyć wiele dzikich gatunków zwierząt które bardzo trudno zobaczyć na wolności.

Stacja badawcza PAN - Popielno
Od lat 50. w miejscowości Popielno położonej w Puszczy Piskiej, nad jeziorem Śniardwy funkcjonuje placówka Polskiej Akademii Nauk (PAN). Zasadniczym celem jej utworzenia były prace mające na kierunku ochronę oraz ratowanie przyrody. Przy placówce działa muzeum. Od początku istnienia stacji badawczej PAN w Popielnie poczyniono wiele istotnych zadań, z pośród których wymienić należy:
* program hodowli konika polskiego
* funkcjonowanie jedynej w naszym kraju hodowli fermowej bobrów
* prace dotyczące biologii cyklu poroża, rozrodu oraz zachowania jelenia szlachetnego
* prace z zakresu rolnictwa proekologicznego
* funkcjonowanie hodowli zachowaczej bydła rasy polskiej czerwonej
* doświadczalny las (pow. 1600 ha) stanowiący rezerwat konika polskiego

Klasztor Staroobrzędowców
Wojnowo odznaczyło się na mapie tutejszych terenów jako niezwykle ważne miejsce pod względem sakralnym. Nad jeziorem Duś, w zachodniej części wsi znajduje się Klasztor Staroobrzędowców (starowierców). Historia klasztoru rozpoczęła się już w roku 1836 roku, kiedy to Ławrientij Rastropin założył w tym miejscu pustelnię. Dopiero 41 lat później pustelnia przekształcona została w klasztor, którym obecnie opiekuje się Krzysztof Ludwikowski. Przy klasztorze znajduje się cmentarz, na którym spoczywają starowiercy ze wsi Wojnowo.

Krutyń
Wśród rozległych lasów stanowiących Puszczę Piską z dala od miast znajduje się miejscowość Krutyń. Krutyń - wieś położona malowniczo nad przepiękną rzeką Krutynia. Cała długość rzeki Krutynia wysadzana jest z obu jej stron liściastymi drzewami, które rzucają swój cień na gładką tafle rzeczną. Głębokość rzeki Krutynia wynosi przeciętnie 65 cm zaś dno jest porośnięte wodorostami i liliami wodnymi. W rzece żyje wiele gatunków ryb oraz raki, których obecność świadczy o czystości wody. Dlatego Krutynia to raj dla miłośników wędkarstwa i sportów wodnych. Zatem spływ Krutynią to najlepszy sposób by poznać Mazury. Brzegiem rzeki prowadzi ładna, osłonięta cieniem drzew alejka. Wieś okalają lasy mieszane z przewagą dębów. Dzięki swemu położeniu Krutyń jest miejscowością wczasową." Tak pięknie została opisana Krutyń w Kronice szkolnej w 1957 roku.

Bunkry
W okolicach Rucianego-Nidy zlokalizowana była niegdyś linia obrony Ruciane – Guzianka. Pozostałością po niej są trzy schrony bojowe – wieże CKM – MGM Turm. Wybudowane jeszcze przed I wojną światową w 1916 roku i rozbudowane w latach późniejszych zachowały się w całkiem dobrym – niezniszczonym przez działania wojenne - stanie. Dwa schrony znaleźć można przy moście kolejowym w Rucianem – tuż przy Kanale Nidzkim, trzeci znajduje się przy Śluzie Guzianka – na przesmyku między jeziorem Bełdany, a Guzianka Mała.

Szczegółowy cennik


Pokój 3-osobowy od 30 zł za osobę
Pokój 4-osobowy od 30 zł za osobę

Ceny zależne od terminu i długości pobytu zapraszamy do kontaktu.

Informacje dodatkowe


Wyposażenie (obiekt, pokoje, w okolicy): Balkon, Czajnik, Garaż, Kuchenka, Lodówka, Ogród, Parking, Prysznic, Taras, Telewizja satelitarna, Telewizor, WC, Łazienka

Rozrywka (obiekt, najbliższa okolica): Grill/ognisko, Jazda konna, Plac zabaw, Plaża

Lokalizacja obiektu: nad jeziorem, blisko lasu, w centrum miasta, Nad rzeką

Oferta noclegowa odwiedzana 6 razy w ciągu ostatnich 14 dni (dane aktualizowane raz dziennie) oraz 1095 razy od 01.01.2013

Serwis www.noclegi-online.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych ogłoszeń.Nasze kanały w sieci
My na Facebooku My na Twitterze


Noclegi-Online.pl
© 2004-2021
W naszym serwisie zamieszczono ponad 45 000 ofert, a co za tym idzie, na pewno znajdziemy takie miejsce noclegowe, które spełni nasze wszelkie wymagania. Warto pamiętać o tym, że udostępniliśmy wyszukiwarkę noclegów, dzięki której znajdziemy takie miejsce noclegowe, które spełnia wszystkie nasze warunki - również te cenowe. Każdy obiekt, który jest dodany do naszego serwisu, jest oczywiście bardzo dobrze opisany, a także sfotografowany. Dzięki temu właśnie, będziemy mogli dowiedzieć się tego, które miejsca noclegowe powinny sprostać naszym wymaganiom. Powinniśmy również mieć na uwadze to, że przecież istnieje możliwość zapoznania się z opiniami ludzi, którzy już wcześniej wypoczywali w określonym miejscu - dzięki opiniom będziemy bardzo dobrze poinformowanymi turystami. Istnieje naturalnie możliwość zamieszczenia własnej opinii, dzięki temu nasz katalog będzie pełniejszy.
Home | Dodaj obiekt | Cennik | Schowek | Program partnerski | Ostatnio dodane | Aktualności | Regulamin | Polityka Prywatności | Cookies | Mapa strony | Kontakt