Gospodarstwo Ekologiczne Bolesław i Janina Bobak

Gospodarstwo Ekologiczne Bolesław i Janina Bobak


Nocleg od 20 zł
Miejsca noclegowe: 18
Ząb 175
34-521 Ząb
Województwo: Małopolskie
Region: Tatry i Podhale
1820... pokaż numer telefonu

Szczegóły ofertyWYRÓŻNIENIE na etapie krajowym w konkursie na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w kategorii „ekologiczne gospodarstwo towarowe” w 2010 roku.

I miejsce w województwie małopolskim w konkursie na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w kategorii „ekologiczne gospodarstwo towarowe” w 2010 roku.

Powierzchnia gospodarstwa prowadzonego przez Państwo Janinę i Bolesława Bobak wynosi 9,94 ha, w tym 7,47 ha stanowią łąki i pastwiska. Gospodarstwo położone jest na Podhalu w miejscowości Ząb (najwyżej położona miejscowość w Polsce - 1013 m n.p.m.), w powiecie tatrzańskim. Państwo Janina i Bolesław Bobak gospodarują w trudnym terenie w pobliżu Gubałówki, prowadząc gospodarstwo ekologiczne od 2004 roku.

Gospodarstwo ma charakter rodzinny, nastawione jest na produkcję mleka krowiego i owczego oraz żywca cielęcego i wołowego. Rolnik posiada 8 krów (głównie rasy Simental) i 10 matek owiec (krzyżówka rasy górskiej).Mleko przeznaczone jest na produkcję górskich serów według tradycyjnej receptury. Uwagę zwraca pięknie urządzone i spełniające wysokie standardy higieniczne pomieszczenie do produkcji i przechowywania tradycyjnych serów górskich.

Sery przeznaczone są do sprzedaży bezpośredniej, zarówno w gospodarstwie jak i na miejscowych targowiskach. Państwo Bobakowie biorą czynny udział w działaniach Małopolskiego Stowarzyszenia Rolników Ekologicznych Natura. Gospodarstwo prowadzi również rozbudowaną działalność agroturystyczną. Gospodarstwo jest wyposażone we wszystkie niezbędne maszyny i urządzenia, dostosowane do prowadzenia gospodarstwa na terenach o dużych spadkach.

Państwo Bobakowie bardzo dobrze wykorzystują możliwości produkcyjne gospodarstwa. Pomimo słabych gleb oraz położenia gospodarstwa, dzięki zbilansowaniu produkcji roślinnej i zwierzęcej, zbiory traw na sianokiszonki są wysokie. Operatywność gospodarzy oraz wykorzystanie wszystkich możliwości promocji i sprzedaży pokazuje, że nawet na glebach V i VI, klasy bonitacyjnej w najwyżej położonej wsi w Polsce, rolnictwo ekologiczne może być dochodowe.

Szczegółowy cennikObiekt "Gospodarstwo Ekologiczne Bolesław i Janina Bobak" nie zamieścił szczegółowego cennika.

Informacje dodatkowe


Lokalizacja obiektu: Góry, na wsi

Oferta noclegowa odwiedzana 6 razy w ciągu ostatnich 14 dni (dane aktualizowane raz dziennie) oraz 1446 razy od 01.01.2013

Serwis www.noclegi-online.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych ogłoszeń.Nasze kanały w sieci
My na Facebooku My na Twitterze


Noclegi-Online.pl
© 2004-2019
W naszym serwisie zamieszczono ponad 45 000 ofert, a co za tym idzie, na pewno znajdziemy takie miejsce noclegowe, które spełni nasze wszelkie wymagania. Warto pamiętać o tym, że udostępniliśmy wyszukiwarkę noclegów, dzięki której znajdziemy takie miejsce noclegowe, które spełnia wszystkie nasze warunki - również te cenowe. Każdy obiekt, który jest dodany do naszego serwisu, jest oczywiście bardzo dobrze opisany, a także sfotografowany. Dzięki temu właśnie, będziemy mogli dowiedzieć się tego, które miejsca noclegowe powinny sprostać naszym wymaganiom. Powinniśmy również mieć na uwadze to, że przecież istnieje możliwość zapoznania się z opiniami ludzi, którzy już wcześniej wypoczywali w określonym miejscu - dzięki opiniom będziemy bardzo dobrze poinformowanymi turystami. Istnieje naturalnie możliwość zamieszczenia własnej opinii, dzięki temu nasz katalog będzie pełniejszy.
Home | Dodaj obiekt | Cennik | Schowek | Program partnerski | Ostatnio dodane | Aktualności | Regulamin | Polityka Prywatności | Cookies | Mapa strony | Kontakt